Novice Playwriting  1st Place -Conner Linger, Fairmont Sr. High
                        
Advanced Playwriting 1st Place - Courtney Price, Morgantown High
                              2nd Place - James Paxton Marner, Morgantown High

Short Film  1st Place - Derek Hess, Bridgeport High
                 2nd Place - Jason Garrard, Washington High

                 3rd Place - Skylar McCallister, Greenbrier East High

                 Hon. Mention - Isaac Smith, Fairmont Sr. High
                 

Costume Design 1st Place - Allison Hong, Huntington High
                        2nd Place - Madison McHugh, Parkersburg High
                        Hon. Mention - Ryan Horn, Magnolia High

Costume Construction 1st Place - Jane Purkey, Ripley High
                        2nd Place - Lily Gross, Spring Mills High

Costume Construction for Actual Production 1st Place - Jane Purkey, Ripley High

Novice Lighting 1st Place - Lauren Young, Huntington High

                        2nd Place - Bennie Hall,Jr., Magnolia High


Advanced Lighting 1st Place - Lauren Young, Huntington High

Character Makeup 1st Place - Michelle Morris, Magnolia High
                        2nd Place - Megan Cunningham, Magnolia High
                        3rd Place - Elleana Stoner, Spring Mills High

                        Hon. Mention - Renee Morris, Fairmont Sr. High 

Fantase Makeup 1st Place - Elizabeth Tweel, Capital High
                       2nd Place - Cayce Dakon, Grafton High
                       3rd Place - Em Hairl, Parkersburg High
                       Hon. Mention - Hannah Nicole Wilson, Fairmont Sr. High

Special Effects Makeup 1st Place - Jordyn Marshall, Capital High
                       2nd Place - Gavin Honse, Wood Co. Tech Ctr.
                       3rd Place - Caelan Keefer, Huntington High

                       Hon. Mention - Sydney Scarberry, Ripley High

                       Hon. Mention - Abbie Parks/Annie Byrd, Huntington High

Novice Mask 1st Place - Ostin Williams, Capital High 
                       2nd Place - Daisy Lawrence, Parkersburg High
                       3rd Place - Bailey Phillips, Madison Painter, Jefferson High
                       Hon. Mention - JT Shell, HuntingtonHigh

Advanced Mask 1st Place - Caelan Keefer (Beauty and the Beast), Huntington High

                        2nd Place - Caelan Keefer (Golden Goose), Huntington High

Hand Puppets 1st Place - Tyler Suter/John Davis, Magnolia High
                      2nd Place - Mackenzie Denton/Monica Power, Spring Mills High
                      Hon. Mention - Shannon Rawlinson, Huntington High

Marionettes 1st Place - Katiana 
Barager, Hungtington High

​                   2nd Place - Jordyn Marshall, Capital High

                   3rd Place - Sarah Rosefsky, Morgantown High 

                   Hon. Mention - Brandi Jett, Capital High

Experimental Puppets 1st Place - Brenzie Hodges/Levi Spratt/Emily Herrick, Magnolia High
                      2nd Place - Sasha Ouilette, Huntington High

Puppet Theatre Element 1st Place - Caitlyn Finley, Huntington High

Novice Publicity 1st Place - Aubrey Keller, Morgantown High

Advanced Publicity 1st Place - Olivia Fission, Huntington High

                             2nd Place - Ryan Horn, Magnolia High 

                             3rd Place - Jordan Brigman/Imone Velez - Washington High

Hand Props 1st Place - Laura McCray, Robert C. Byrd High
                  2nd Place - Patrick Johnston, Morgantown High

                  Hon. Mention - Jenna Adkins, Huntington High

                  Hon. Mention - Correy Forrester/Bennie Hall, Jr., Magnolia High

Stage Props 1st Place - Amanda Paul, Huntington High
                  2nd Place - Trinity Johnson/Nate Sielow, Huntington High
                  3rd Place - Samantha Groom, Capital High

Stage Manager 1st Place - Haley Wilson, Bridgeport High
                   2nd Place - Hannah Bell, Martinsburg High

                   3rd Place - Fiona Fields, Parkersburg High
                   Hon. Mention - Cassidy Sweeney, Huntington High

Tech Rodeo Team 1st Place - Magnolia High
                            2nd Place - Huntington High
                            3rd Place - Washington High

Outstanding Technical Theatre Student  1st Place - Jordyn Marshall, Capital High
                            2nd Place - Ryan Horn, Magnolia High
                            3rd Place - Caelan Keefer, Huntington High

Outstanding Technical Theatre School 1st Place - Huntington High
                            2nd Place - Magnolia High
                            3rd Place - Capital High